31 درمان خانگی برای کاهش چربی صورت | چربی پوست صورت با درمان خانگی

: در حالی که یه صورت چاق ممکنه باعث شه مانند یه بچه به نظر برسین اما یه صورت موزون به شما ظاهری قشنگ تر و با اعتماد به نفس میده. خیلی از مردم، بدن بی نقصی دارن اما صورت شون چاقه. این خوب به نظر نمی رسه و علاوه بر این، ظاهری کودکانه به اونا میده. کاهش چربی از کل بدن تون، کار آسونیه اما از نظر تکنیکی از دست دادن چربی صورت، کمی سخته. اینجا لیستی از بعضی از درمانای خونگی واسه از دست دادن سریع چربی صورت، میگیم. نگاهی به اونا بندازین!

درمانای خونگی واسه از دست دادن چربی صورت

۱- کره کاکائو

هیدراتاسیون مناسب، توانایی ارتجاعی، گوشتالویی و حالت ارتجاعی پوست رو حفظ می کنه. کره کاکائو، پوستتون رو هیدراته کرده و توانایی ارتجاعی اونو بهتر کنه. چند قاشق کره کاکائو رو در فر یا روی اجاق گاز گرم کنین. وقتی که به اندازه کافی گرم شد، اونو روی صورت، گردن و چانه تون ماساژ بدین. این کار باید ۲ بار انجام شه: قبل از دوش گرفتن در صبح و وقتی که به تختخواب می رید.

۲- سفیده تخم مرغ

تخم مرغ شامل ویتامین A است که امتیازات زیادی واسه پوست داره. اون به بهتر شدن انعطاف پذیری پوست کمک می کنه. ۲ عدد سفیده تخم مرغ رو با ۱ قاشق غذاخوری شیر، عسل و آب مخلوط کنین. چند قطره روغن لازم نعناع به اون اضافه کنین. این ماسک رو روی پوست صورت از جمله چانه و ناحیه گردن تون بمالید. بذارین نیم ساعت بمونه. بعد اونو با آب ولرم بشورید و با حرکات ضربه ای هوله خشک کنین. واسه از دست دادن سریع چربی صورت، این کار رو هر روز انجام بدین.

  • روش دیگه: شما می تونین ۲ عدد سفیده تخم مرغ رو با مقداری سرکه سیب و کمی نمک اپسوم مخلوط کنین. خوب هم بزنین تا حالت خیسی پیدا کنه. اونو روی صورت تون بمالید.

۳- گلیسیرین

گلیسیرین به وسیله آبرسانی به پوستتون، اونو سالم و سفت نگه می داره. گزارشات زیادی در مورد به کار گیری گلیسیرین در بهبود توانایی ارتجاعی و رطوبت پوست هست. شما می تونین با مخلوط کردن ۱ قاشق غذاخوری گلیسیرین با نصف قاشق غذاخوری نمک اپسوم، یه ماسک درست کنین. چند قطره روغن نعناع به اون اضافه کنین. با به کار گیری یه پد پنبه ای، اونو روی گونه ها، چانه و ناحیه گردن تون بمالید. بذارین یه مدت بمونه تا پوستتون اونو جذب کنه. بعد با آب سرد بشورید. واسه از دست دادن چربی صورت تو یه هفته، این کار باید ۳ تا ۵ بار انجام شه.

۴- ویتامین E

امتیازات زیبایی ویتامین E، قابل رد نیستن. شما می تونین واسه بالا بردن توانایی ارتجاعی پوست تون، روغن ویتامین E رو روی صورت و ناحیه گردن تون ماساژ بدین. این ویتامین، توانایی استراتوم کورنئوم رو واسه متعادل کردن رطوبت ts زیاد می کنه که به کاهش چربی صورت کمک می کنه.

  • روش دیگه: مواد غذایی غنی از ویتامین E مانند آجیلا و دانه ها، لوبیاها، سبزیجات برگ سبز، لوبیای سویا، بادام زمینی، اجناس لبنی، برنج قهوه ای، جو و حبوبات رو در رژیم غذایی تون جای بدین.

: 31 درمان خونگی واسه کاهش چربی صورت | چربی پوست صورت با درمان خونگی

۵- خربزه

خربزه به عنوان یه عامل سفت کنده پوست عمل می کنه. اون شامل ویتامین C هستش که دارای خواص ضد پیری هستش. فقط آب خربزه رو تو یه ظرف بگیرین و با به کار گیری یه پنبه توپی، اونو روی صورتتون بمالید. صورت تون رو بعد از ۵ دقیقه بشورید. این کار به از دست دادن چربی صورت تو یه هفته کمک می کنه.

  • روش دیگه: شما می تونین واسه از دست دادن سریع چربی صورت، آب خربزه بخورین. اون به دفع سموم از بدن شما کمک می کنه و هم اینکه هوسای غذایی تون رو تحتِ کنترل نگه می داره.

۶- ماساژ شیر

شیر شامل چندین ماده مغذی است که پوست شما رو محکم و سفت می کنه. هم اینکه به عنوان یه عامل ضد پیری عمل می کنه و به حفظ توانایی ارتجاعی پوست تون کمک می کنه. اسفنگومیلین فت و فراوون در شیر پیدا میشه. اون یه فسفولیپید لازم واسه پوسته. یه آزمایش دوسو کور، کنترل شده با دارونما و تصادفی ثابت کرد که به کار گیری شیر به طور منظم، رطوبت پوست رو زیاد می کنه و وضعیت پوست رو بهتر کنه. مقداری شیر خام وردارین و اونو روی صورت و گردنتون ماساژ بدین. بعد با آب ولرم بشورید. این کار به شما کمک می کنه از شر غبغب خلاص شید.

  • روش دیگه: با مخلوط کردن چند قطره عسل در کرم شیر تازه گرفته شده، یه خمیر درست کنین. اونو روی صورت و هم اینکه ناحیه چانه و گردن تون بمالید و بعد از چند دقیقه بشورید.

.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *