35 شهر زیبایی که بایستی قبل از مرگ از آنها دیدن کرد

: روزنامه دیلی تلگراف روز دوشنبه با منتشر کردن گزارشی با عنوان 35 شهر زیبایی که باید قبل از مرگ از اونا دیدن کرد»، اصفهان رو در گروه این شهرهای زیبای جهان که دارای بناهای تاریخی چشم نوازیه، دونست.
به نقل از ایرنا، دیلی تلگراف در این گزارش که در آستانه برگزاری نمایشگاه بین المللی گردشگری بازار سفرهای جهانی منتشر شد به بیان فرازهایی از سفرنامه «رابرت بایرون» که در سالای دهه 1930 در فاصله میان پایان جنگ جهانی اول و دوم از انگلیس تا دورافتاده ترین سرزمینای دنیا رو دیدن کرد، اشاره و نوشت: اصفهان فراموش نشدنیه و تصویر خود رو در نگارخانه مکانایی که واسه هر کسی عزیزه، جای داده.
این روزنامه به نقل از این سفرنامه اضافه کرد: میشه تا ابد به سیاحت در این شهر پرداخت.

آکا ایران: دیلی تلگراف اضافه کرد: بایرون در سفرنامه اش از هنرمندی ایرانیان به عنوان جادوی موندگاری این شهر یاد کرد و نوشت: از قرن یازدهم معمارگران و صنعت گران در این شهر به ثبت باورها و اون چیزی که این شهر رو نسبت به بقیه جاها جدا می کنه، پرداخته ان.

این روزنامه به نقل از این سفرنامه اضافه کرد: ساختمانای این شهر نشون دهنده همین شرایطه و این جادوی اوناس مثل جادوی خیلی از شهرهای باستانی دیگه.
دیلی تلگراف اضافه کرد: در سفرنامه بایرون هم اینکه اومده: بعضی بلندیای این شهر رو روش زوم کرده و از اصفهان در کنار شهرهایی مثل «رم» و «آتن» که میراث بشریته، یاد می کنن.

نکته قابل توجه در این گزارش اینجاس که اصفهان اولین شهریه که به اون اشاره شده.

علاوه بر اصفهان، به 35 شهر دیگه از جمله پاریس (فرانسه)، استانبول (ترکیه)، سیه نا (ایتالیا) و آکسفورد (انگلیس) اشاره شده.

به دنبال توافق هسته ای سال گذشته میان ایران و گروه پنج هم اینکه یه، وزارت خارجه انگلیس در بیانیه ای با تجدید نظر در هشدارهای مسافرتی قبلی اش در مورد ایران، بیشتر مناطق کشورمون رو واسه گردشگران انگلیسی امن و مطمئن اعلام کرد.

درهمین حال بازار مسافرت جهانی لندن هم سال گذشته در گزارشی گفت که ایران به دنبال تحولات سیاسی گذشته انجام شده پس از توافق هسته ای وین، به طور بالقوه به عنوان یه مقصد توریستی واسه گردشگران انگلیسی بشمار میاد.

در این گزارش عنوان شده: از هر شش گردشگر انگلیسی یه نفرشون (16درصد) گفتن که علاقه مند به دیدن از ایران هستن.

سی هفتمین دوره از این نمایشگاه قراره ماه آینده از هفتم تا نهم نوامبر در لندن برگزار شه و انتظار میره که نمایندگان بیشتری از بخش گردشگری کشورمون در این نمایشگاه حاضر شن.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *