4 آب میوه ای که سلامتی تان را تضمین می کند | سبزیجات

در این گزارش به معرفی چهار آب میوه به درد بخور واسه بدن می پردازیم.
اگه تصور می کنین که شکلای جور واجور آب میوه ها می تونن واسه سلامتی به درد بخور باشن به طور کاملً از مرحله پرتین.

به نظر کارشناسان تغذیه خیلی از آب میوه ها در کنار اینکه پر از ویتامین هستن پُر از شکر هستن و همین عامل اونا رو به نوشیدنی نه خیلی سالم تبدیل می کنه. مثلا تو یه لیوان آب سیب 26 گرم قند و تو یه لیوان آب انگور 38 گرم قند هست. اگه بخوایم واقع بین باشیم بیشتر آب میوه ها خواص خود میوه رو ندارن، چون کمپانیا واسه فروش بیشتر در تولید اونا از شکلای جور واجور افزودنیا و طعم دهنده ها استفاده می کنن.بر خلاف این موضوع هم اونقدر آب میوه هایی وجود دارن که میشه صد درصد مطمئن اونا رو خورد.

در این گزارش به معرفی چهار آب میوه به درد بخور واسه بدن می پردازیم:

آب گیلاس ترش

گیلاس یه منبع غنی از آنتوسیانینه که علاوه بر حفظ سلامت قلب و عروق مانع از زیاد شدن وزن می شه و خواص ضد سرطانی هم داره. ویژگی ضد التهابی آب گیلاس، اونو به یه نوشیدنی واسه ورزش کاران بدل کرده که مصرف اون می تونه از بسیاری دردهای مفصلی که در اثر ورزش به وجود میاد جلوگیری کنه.

آب ترشی

خیلی از مردم بعد از اینکه ترشیای داخل بطری به اتمام رسید اونو دور میندازن، غافل از اینکه آب ترشی به دلیل وجود الکترولیتای سدیم به بازیابی سریع عضلات فرسوده کمک بسیاری می کنه. براساس تحقیقات انجام شده گرفتگی عضلات در فوتبالیستایی که از آب ترشی می خورن 45 درصد سریع تر از اونایی که هیچ نوشیدنی خاصی مصرف نمی کنن و 37 درصد سریع تر از اونایی که تنها آب می خورن برطرف می شه.

آب هندوانه

فرقی نمی کنه شما جزء علاقه مندان به آب هندوانه باشین یا خود هندوانه، در هر صورت شما می تونین از خواص بیشمار این میوه آب دار و خوش طعم بهره مند شید. طبق یافته های تحقیقات زیاد، آب هندوانه در قوی تر شدن یا بازیابی توان ماهیچه های آدم نقشی مهم اجرا می کنه، لیکوپین موجود در این میوه خوشرنگ تا حد زیادی خطر دچار شدن به سرطان پوست رو کم می کنه.

آب خربزه تلخ

شاید در نگاه اول نوشیدن اینجور آب میوه ای خیلی مورد پسند به نظر نرسه، اما آب خربزه تلخ اثرات عجیبی بر بهتر شدن شرایط سلامت فرد داره. مثلا روند پیشرفت سرطان سینه رو تا حد بسیاری کُند می کنه و از دچار شدن به سرطان لوزالمعده جلوگیری می کنه. محققان ادعا می کنن که آب خربزه تلخ، راه رشد سلولای سرطانی در بدن رو سد می کنه.

منبع : salamatnews.com

جمع آوری سلامت اکاایران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *