4 آنتی بیوتیک طبیعی | طب ایرانی

4 آنتی بیوتیک طبیعی

۴ آنتی بیوتیک طبیعی

طب سنتی و مکمل

1 دیدگاه
852 بازدید

وقتی صحبت از آنتی بیوتیکا به میان میاد، داروهای طبیعی خوش می درخشن! بااینکه صدها آنتی بیوتیک طبیعی با درجه قدرتای متفاوت هست، اما اینجا به ۴ مورد از بهترین اونا می پردازیم: 

 

روغن مرزنگوش

پادشاه آنتی یوتیکای طبیعی روغن مرزنگوشه که تحقیقات جور واجور تاثیر اونو اثبات می کنن. البته، در این مورد هم مثل چیزای دیگه، اندازه قدرت محصول قابل تغییره به خاطر همین بهتره قبل از خریداری حتماً در مورد اون تحقیق کنین.  

در سه تحقیق که به وسیله پاول بلاشی (Paul Belaiche) انجام شد،  مشخص شد که روغن مرزنگوش ۹۶ درصد از همه باکتریای پنوموکوک، ۹۲ درصد از باکتریای نایسریا، پروتئوس و استافیلوکوک رو نابود می کنه. بعضی رشته های نایسریا در مریضیایی مثل سوزاک یا مننژیت مسئوله. پروتئوس هم یه جور عفونت روده است و استافیلوکوک مسئول بعضی شکلای جور واجور مسمومیتای غذاییه. روغن مرزنگوش ۸۳٪ از استپتوکوکا و ۷۸٪ از انتروکوکا رو که با گلودرد استرپتوکوکی، تب مخملک، تب روماتیسمی، سندرم شوک سمی، کیست، عفونتای زخمی و آنورکسیا در رابطه هستن رو هم نابود می کنه. 

 

عصاره برگ زیتون

برگ زیتون، مثل خیلی از آنتی بیوتیکای طبیعی دیگه، یه ضدویروس خوب هم هست و این باعث می شه وقتی با نوع یه میکروب خوب آشنایی نداریم، انتخابی فوق العاده باشه. دکتر لی در دپارتمان علوم پزشکی در دانشگاه CHA کره، به این نتیجه رسیدن که عصاره برگ زیتون درمقابل میکروبای جور واجور بسیار قوی عمل می کنه. علاوه براین، تحقیق اونا نشون داده که برگ زیتون قدرت نابود کردن رادیکالای آزاد رو هم داره. رادیکالای آزاد با پیری و مریضی در رابطه هستن. 

سیر 

 سیر که یه آنتی یوتیک طبیعی، ضدقارچ و ضدویروس قویه، ماده غذاییه که حتماً باید به برنامه غذایی روزانه تون اضافه کنین. سیر که شامل پتاسیم و ژرمنیوم، دو ماده معدنی که موجب بهبود سلامتی می شن، هستش، به ترکیبات سولفوری خود مخصوصا آلیسین هم معروفه. اینا موادشیمیایی گیاهی اصلی هستن که سیستم ایمنی بدن رو تقویت کرده و به عنوان یه آنتی بیوتیک طبیعی عمل می کنن. پس زمانش رسیده که چند تیکه سیر در سوپ، سالاد و غذای موردعلاقه تون بندازین و از فواید بسیار اون بهره مند شید. 

 

مصرف پودر سیر رو از یاد ببرین چون بیشتر فواید اون از بین رفته. 

 

چای سبز

یکی از ترکیبات فعال موجود در چای سبز، اپیگالوکاتچین گالات (EGCG)، در تحقیقات دلیلی بسیار موثر در مقابل بعضی باکتریای دهانی شناخته شده. به خاطر اینکه چای سبز فواید بسیار زیاد دیگری واسه سلامتی داره، مثل توانایی عالی اون در تجزیه چربی ذخیره در بدن، خیلی خوبه که واسه بهره بردن از قدرت آنتی بیوتیک اونم حتماً به برنامه غذایی نتون اضافه شه. واسه گرفتن بهترین نتیجه از اون، حتماً موقع نوشیدن اونو در دهنتون بچرخونین. 

 

به نقل از سالم زی

.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *