4 آنتی هیستامین طبیعی | تغذیه سالم

4 آنتی هیستامین طبیعی

اگه شما آلرژی فصلی دارین و از علائم ( عطسه، خارش چشم، احتقان و فشار سینوس ) رنج می برید. و همه این نشونه ها می تونه غیر قابل تحمل باشن. هم اینکه شما به احتمال زیاد راه حلای زیادی رو واسه درمان این علائم فصلی امتحان کردین و ممکنه بخواین دارو استفاده کنین. دلایلی هست که راه حلای به طور کاملً طبیعی می تونه نشونه ها رو خیلی راحت درمان کنه

. واسه تب یونجه، رینیت آلرژیک و یا آلرژی فصلی داروهای زیاد، هر دو نسخه ای و بدون نسخه واسه کمک به مقابله با علائم سرماخوردگی مثل این علائم ساخته می شن. اما بعضی از این داروها با لیست طولانی دارای مشکلات جانبی هستن. درک این که چیجوری هیستامین کار می کنه می تونه به شما در درک بهتر این که چیجوری آنتی هیستامین طبیعی می تونه در فصل آلرژی به درمان آلرژی کمک کنه اثر داشته باشه.
چیجوری آنتی هیستامینا کار می کنه؟
1. شاخ و برگ گیاه گزنه
2. کورستین
3. بروملین
4. ویتامین C

چیجوری آنتی هیستامینا کار می کنه؟

آلرژیاتون یه جواب ایمنی به یه ماده س وگرنه بی ضرره. این ماده گرده و یا گرد و غبار هستش که در تماس با سلولا در غشاء مخاطی بینی، دهن، گلو، ریه ها، معده و روده ها قرار گرفته و باعث آزاد شدن هیستامین می شه.
هیستامین یه پروتئینه که باعث همه علائم مربوط به آلرژی مانند ( عطسه، علائم سرماخوردگی و نشونه هایی که شما از اون نفرت داریده آنتی هیستامینا فعالیت هیستامین رو بسته کرده و به، به دنبال اون واکنشای آلرژیک متوقف می شه.
خیلی از داروهای ضد حساسیت در قفسه داروخانهای محلی شما به عنوان آنتی هیستامین هست. اما بعضی مواد غذایی خاص و عصاره گیاهان هست که می تونه مشابه داروها بر تولید هیستامین اثر بذارن.

1. شاخ و برگ گیاه گزنه

شاخ و برگ گیاه گزنه در طب طبیعی ممکنه یه آنتی هیستامین طبیعی باشه. تو یه مطالعه، علائم 58 درصد از شرکت کنندگان با به کار گیری گزنه خشک فریز شده برطرف شد 69 درصد بهتر از دارونما موثر بود. شاخ و برگ گزنه در فروشگاه های مواد غذایی سالم پیدا میشه. شرکت کنندگان در این مطالعه 300 میلی گرم از شاخ و برگ گزنه در هر روز استفاده می کردن.

2. کورستین

کورستین یه آنتی اکسیدان طبیعی در پیاز، سیب و دیگه اجناس پیدا میشه. تحقیقات زیاد اثرات آنتی هیستامینی کورستین رو نشون دادن. در یکی از تحقیقات فهمیدن که اون حتی مشکلات جانبی تنفسی آلرژی در موش رو با کم شدن جواب التهابی در راه های هوایی کم می کنه. شما می تونین کورستین به عنوان یه مکمل خرید کنین و یا با اضافه کردن غذاهای غنی از کوئرستین به رژیم غذایی خود از اون بهره مند شید.

3. بروملین

بروملین یه ترکیبه که بیشتر در آناناس پیدا میشه اما هم اینکه شما می تونین اونو در فرم مکمل رو پیدا کنین. می گن در درمان ناراحتیای تنفسی و التهاب همراه با آلرژی موثره. یه مطالعه نشون میده مصرف بین 400 – 500 میلی گرم سه بار در روز موثره.

4. ویتامین C

ویتامین C یه آنتی هیستامین طبیعی که به آسونی پیدا می شه. و در خیلی از میوه ها و سبزیجات عادی و هم اینکه به صورت مکمل هست. از اونجا اون بدون مشکلات جانبی و غیر سمیه یه راه حل بی خطر واسه درمان گرفتگی بینی و بقیه علائم ناخوشایند آلرژی فصلیه. کارشناسان تلاش می کنن مصرف دست کم 2 گرم در روز دارای بهترین یافته های آنتی هیستامینه.
وقتی که شما از آلرژی رنج می برید کمکای فقط می تونین دور از دسترس به نظر می رسه. با ترکیب داروهای طبیعی و مراقبت مناسب از خود و دوری از آلرژن ( در صورت امکان )، شما می تونین بک راه واسه درمان آلرژی پیدا کنین. هم اینکه، یادتون باشه که در حالی که منابع غذایی دارای این آنتی هیستامین طبیعی و بی خطر هستن مکملا در کشورای جور واجور آماده می شن پس اونا رو از منابع با کیفیت جفت و جور و قبل از به کار گیری مکملا با دکتر مشورت کنین.

مطالب در رابطه

  • آلرژی بهاره
  • خارش چشم
  • تغذیه در آلرژی
  • 20 راه واسه توقف آلرژی
  • نگاهی به غذاهای حساسیت زا
  • نشونه های آلرژی به بادام زمینی چیه؟

.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *