4 باور نادرست در مورد شکلات سیاه | سبزیجات

4 باور نادرست در مورد شکلات مشکی

اگه عاشق شکلات مشکی باشین شایدً حرف و حدیثای زیادی در موردش شنیدین. بعضی وقتا شکلات مشکی شدیدا مورد اتهام قرار میگیره. خیلیا پا رو بالاتر گذشته و مصرف اونو منع می کنن چون فکر می کنن باعث افزایش کلسترول خون می شه؛ اما این حرفا چقدر ای درسته؟

 

شکلات مشکی باعث افزایش کلسترول خون می شه

این باور به طور کامل اشتباهه. با وجود اینکه چربی شکلات مشکی جزو چربیای اشباع شده اما همین شکلات شامل اسید استئاریک هستش که مانع از افزایش اندازه کلسترول می شه. به خاطر همین می تونین با خیال راحت و بدون زیاده روی ازش استفاده کنین.

 

شکلات مشکی باعث پوسیدگی دندون ها می شه

این باور غلطه. شکلات مشکی به دندونا نمی چسبد. اگه آسیبی هم داشته باشه مطمئن باشین که کمتر از آب نباتا و شیرینی جات دیگه س. علاوه بر این «تانین» موجود در کاکائو مانع از تشکیل جرم و پلاکای دندانی می شه.

با وجود اینکه چربی شکلات مشکی جزو چربیای اشباع شده است اما همین

شکلات شامل اسید استئاریک هستش که مانع از افزایش اندازه کلسترول می شه

شکلات مشکی باعث جوش و جوش می شه

بیشتر کارشناسان فکر می کنن که جوشا و جوش ربطی به رژیم غذایی ندارن. بلکه پای هورمونا و چگونگی مراقبت از پوست در میونه. باید بگیم که تا الان هیچ پژوهشی اثر منفی شکلات مشکی روی پوست رو به اثبات نرسانده س. از قضا باید بدونین که محققان آلمانی به این نتیجه رسیدن که مصرف همیشگی شکلات مشکی استواری پوست رو به اندازه 16 درصد بالا می بره و پوست رو خوش آب و رنگ تر می کنه.

 

شکلات مشکی شامل کافئین زیادیه

شکلات مشکی شامل اندازه کمی کافئین هستش. در واقع یه فنجون کاکائو فقط 5 میلی گرم کافئین داره درحالی که در همین اندازه قهوه 100 میلی گرم کافئین هست.

 

ترجمه: فاطمه مهدی پور


منبع : tebyan.net

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *