4 تمرین برای تسکین دردهای گردن و شانه ها

:  

 این وضعیت، یعنی قرار گرفتن در مقابل صفحه نمایش، در حالی که دست تون روی صفحه کلید قرار داره، باعث کشیدگی و در نتیجه بروز در در گردن و کتفا می شه. حالا شما و این 4 تمرین واسه خلاص شدن از این دردها!

تمرینایی واسه مقابله با درد گردن و شونه هاوزنه ها  رو بین 2 تا 10 کیلوگرم انتخاب کنین.
با وزنه های سبک تر شروع کرده، و کم کم که تمرینا براتون راحت تر شدن، سنگین ترشان کنین.
هر تمرین رو تو یه سری 10 تایی انجام بدین؛ بعد هر سری رو 3 بار تکرار کنین، یعنی هر تمرین رو همه با همً 30 بار انجام بدین!
این حرکتا رو 3 بار در هفته تمرین کنین.

تمرین شماره1
وایسید، پشت تون باید صاف باشه، پاها رو کمی خم کرده، باسن و عضلات شکمی تون رو منقبض کنین. در حالی که بازوهایتان، در امتداد بدن به حالت کشیده قرار دارن، وزنه های 2 تا 5 کیلوگرمی رو وردارین. آرنجا رو تا کتف تون بالا بیارین، در این مرحله دستا در سطح سینه قرار دارن. در حالی که حرکت رو تحتِ کنترل دارین، به آهستگی دست تون رو پایین بیارین.

تمرین شماره 2
 همون وضعیت تمرین قبل با همون وزنه ها رو داشته باشین، وزنه ها رو تا شونه ها اما این بار از پهلو بالا بیارین. توجه! در این مرحله بازوها باید کمی خم باشن. همونجوریکه حرکت در بالا رفتن، آهسته س، پایین آمدنش هم باید به آهستگی انجام گیرد.

تمرین شماره 3
باز هم همون وضعیت قبل اما با وزنه هایی سنگین تر (8 تا 12 کیلوگرمی). گردن و چانه تون رو رها کنین، شونِه ها رو به آهستگی بالا ببرین. بعد فوراً شونه ها رو شل کنین.

تمرین شماره 4
چهار دست و پا قرار بگیرین، عضلات شکمی تون رو منقبض کنین تا پشت تون خم نشه. یه وزنه (6 کیلوگرمی) تو یه دست بگیرین و آرنج تون رو به عقب بکشین، در اینجا دست باید تا موقعیت سینه بالا بیاد. به همون روش تمرین قبل، این تمرین رو هم به آهستگی انجام بدین و با کنترل حرکت خود رو رها کنین. بعد واسه بازوی دیگه هم، همین تمرین رو انجام بدین.
سیمرغ

 

جمع آوری : سایت سرگرمی تفریحی آکا ایران

.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *