4 توصیه به خانم هایی که بچه می خواهند

: 4 پیشنهاد به خانمایی که بچه میخوان

: بچه می خواین؟ حس می کنین که واسه باردار شدن آماده اید؟ ما اینجا 4 پیشنهاد واسه شما داریم که قبل از بارداری، بدون معطلی باید انجام شون بدین.
 
1) قبل از بارداری از یه مکلمل اسید فولیک استفاده کنین:
تغذیۀ ویژۀ زنان باردار: 5 نکتۀ خاص
کمبود اسید فولیک در بین زنان رایجه. این در حالیه که این ویتامین ( فولات، ویتامین B9) نقش بسیار مهمی در جریان یه بارداری خوب و سالم بازی می کنه. در واقع، کمبود این ویتامین در زمان بارداری،  خصوصاً در اول اون، خطر تأخیر در رشد یا مشکل خلقتی شدید (spina bifida) رو زیاد می کنه.
یافته های جدید، هم اینکه پیشنهاد می کنن که مصرف مکمل اسید فولیک یه سال قبل از بارداری شروع شه. مصرف اسید فولیک احتمال زایمون قبل از موقع (20 تا 28 هفتگی) رو تا 70 درصد کم می کنه.
انگار این دلایل کافیه تا زنائی رو که میخوان بچه دار شن، مجبور کنه که از مکملای غذایی کمک بگیرن تا بتونن حاملگی خوب و سالمی رو بگذرونه. 
2) واکسن آنفولانزا بزنین
دچار شدن به ویروس آنفولانزا در اول بارداری یکی از مهم ترین عواملیه که باعث افزایش خطر سقط جنین می شه. پس به زنائی که تصمیم دارن باردار شن، پیشنهاد می شه که واسه مصونیت در مقابل این ویروس، واکسن بزنن.
اکر امکان واکسیناسیون واسه مادر وجود نداره، اطرافیانش از جمله همسر و دیگه فرزندان باید واکسن بزنن.
ً، دور و بریا بایa در مقابل مشکی سرفه هم واکسینه بشن.
3) مصرف دخانیات رو متوقف کنین
مصرف دخانیات درزمان دوران بارداری آثار ناگواری روی جنین داره. هم اینکه، دخانیات شدیدا به قدرت باروری زن و مرد آسیب می زنه. مصرف دخانیات 15 تا 40 درصد قدرت باروری زنان رو کم می کنه، و می تونه بارداری رو 6 تا 12 ماه به تأخیر بندازه، ً احتمال موفقیت بارور سازی در آزمایشگاه رو هم کم می کنه. مصرف دخانیات در بین مردان هم دست کم، سرزندگی و شکل اسپرماتوزوئیدها رو نابود می کنه. در هر دو مورد، خطر سقط جنین زیاد می شه.
پس به پدر و مادرهای آینده پیشنهاد می شه که مصرف دخانیات رو متوقف کنن و قبل از تصمیم به بچه دار شدن در برابر دود هم قرار نگیرند.
4) برنامۀ غذایی تون رو پرکنید از امگا3
شما در تموم طول دوران بارداری به امگا3 نیاز دارین. امگا 3 واسه رشد مغز کودک لازمه. امگا 3 خطر زایمونای زودتر از موقع و نوزادان کم وزن رو کم می کنه. ً امگا3 واسه تولید شیر مادر و جلوگیری از ابتلای به یرقان نوزادی لازمه.
به خاطر آثار مثبت و فراوون امگا3 شدیدا پیشنهاد می شه که قبل از بارداری مصرف شه.در صورت نبود تمایل و اشتها به ماهی، به زنائی که میخوان بچه دار شن، پیشنهاد می شه که از مکملای غذایی استفاده کنن. 

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *